Champions 2018

         

Men

     
                 

Age Group

 

TT

SPR

PURSUIT

SCR

POINTS

TEAM PURS

TEAM SPR

                 

35-39

 

Fabien Lamaze

Arnoud Duble

Lucas Clarke

Andrew Kruse

Lucas Clarke

   
   

CAN

FRA

USA

USA

USA

   
                 

35-44

           

USA

USA

                 

40-44

 

Ethan Boyes

Ethan Boyes

Jeromy Cottell

German Lopez

Jonathan Harris

   
   

USA

USA

USA

ARG

GBR

   
                 

45-49

 

Ainars Kiksis

Ainars Kiksis

Pat Warner

Pat Warner

Pat Warner

   
   

LAT

LAT

USA

USA

USA

   
                 

45-54

           

USA

AUS

                 
                 

50-54

 

Chris Murray

Chris Murray

Daniel Casper

Jesper Offersgaard

Kenny Williams

   
   

AUS

AUS

USA

DEN

USA

   
                 

55-59

 

Geoff Stoker

Geoff Stoker

Chris Carlson

Kevin Metcalfe

Curtis Tolson

 

Mixed Team

   

AUS

AUS

USA

USA

USA

   
                 

55-64

           

USA

 
                 

60-64

 

Kurt Sato

Steve Cronshaw

Lawrence Nolan

William Gordin

Lawrence Nolan

   
   

USA

GBR

USA

AUS

USA

   
                 

65-69

 

Marc Dangleterre

Graeme Litt

Barry Messmer

Barry Messmer

Patrick Gellineau

   
   

FRA

NZL

USA

USA

USA

   
                 

65 plus

           

GBR

FRA

                 

70-74

 

Geoff Cooke

Geoff Cooke

Gerald Agnew

       
   

GBR

GBR

USA

       
                 

70 plus

       

Colin Claxton

Geoff Cooke

   
         

NZL

GBR

   
                 

#+75

 

James Kloss

James Kloss

James Murdock

       
   

USA

USA

USA

       
       

Women

       
                 

Age Group

 

TT

SPR

PURSUIT

SCR

POINTS

TEAM PURS

TEAM SPR

                 

35-39

 

Sarah Fader

 

Anne Gustafson

       
   

USA

 

USA

       
                 

35-44

   

Rachel McKinnon

 

Gemma Kernich

Jennifer Sharp

   
     

CAN

 

AUS

USA

   
                 

35-54

           

USA

USA

                 

40-44

 

Caroline Van Herrikhuyze

 

Lani Rowe

       
   

NED

 

USA

       
                 

45-49

 

Kira Maximovich

 

Catherine Moore

       
   

USA

 

USA

       
                 

45-54

   

Kira Maximovich

 

Kyle Matulick

Catherine Moore

   
     

USA

 

USA

USA

   
                 

50-54

 

C Boyenjer

           
   

USA

           
                 

50-59

     

Charlene Yarnall

       
       

USA

       
                 

55-59

 

Anna Whitten

           
   

AUS

           
                 

55 plus

   

Anna Whitten

 

Annette Williams

 

USA

AUS

     

AUS

 

USA

     
                 

60-64

 

Lise Benjamin

           
   

AUS

           
                 

60 plus

     

Elizabeth Heller

       
       

USA

       
                 

65 plus

 

Lan Tran

           
   

USA

           

Like Us On Facebook

Follow us on Twitter

Copyright© UCI World Masters Track Championships. All Rights Reserved.
UCI World Masters Track Championships. 5 Larkin Avenue, Cherry Willingham, Lincoln, LN3 4AZ UK. Email: contact@cyclingmasters.com

Terms | Privacy | Returns